Foto- ja telemeik

Fotomeik erineb tavalisest meigist mitmel juhul. Rõhk on kindlasti ruumilisuse loomisel ehk tuleb nägu tugevamini modelleerida. Sel juhul ei tohi kindlasti unustada hajutamist. Kui fotode puhul võib veel hajutamisevead andeks anda, sest pildid töödeldakse üle, siis telemeigis vigasid andeks ei anta.

Fotomeik on tugevam tavapärasest päeva- ja õhtumeigist. Paljudel klientidel esmakordselt fotomeiki nähes tekib tunne, kas tõesti nii tugev, siis piltide peal on jällegi jumestus leebem ja tagasihoidlikum. Põhjus lihtne - kaamera "sööb" meiki. Arvestama peab meiki tehes ka seda, kas pildistatakse naturaalse päevavalguse käes või stuudios, kus on välgud.

Lisaks peab fotomeigis arvestama ka värviliste või mustvalgete piltidega. Värvid moonduvad piltidel. Lisaks peaks vältima pärlmuttervärve fotodel. Välguga pildistades peegeldab pärlmuttervärv kaamerale vastu ning lõpptulemus pildil pole ilus.

Pildistasime koos Kairit Lapmaaga üles paar näidet, kuidas jääb inimene pildile ilma meigita, kerge meigiga ja tugeva meigiga. Vahe on märgatav!